Zespół White Dear wygrał „Koncert Debiuty 2023”

Written by on 24 kwietnia 2023

Blues-rockowe brzmienia nagrodzone podczas XII edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Laureatem „Koncertu Debiuty” w 2023 roku został zespół White Dear ze Strumienia na Podbeskidziu. Główną nagrodę wręczono na zakończenie imprezy, która odbyła się w niedzielę 23 kwietnia na scenie Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie.

Grupa White Dear otrzymała główną nagrodę Festiwalu Chrześcijańskie Granie: „za wiele rokujący potencjał wokalny, sceniczny i muzyczny”. Tak werdykt jury uzasadniał Marcin Witan, dziennikarz Polskiego Radia.

Laureaci Debiutów 2023 czyli White Deer to grupa prezentująca mieszankę bluesa i rocka. W swoich tekstach zespół opowiada o różnych aspektach życia codziennego. Utwory prezentowane przez muzyków z Podbeskidzia niekoniecznie wprost mówią o Bogu, ale mogą doprowadzić słuchaczy w subtelny sposób do pytań o Niego.

Festiwal Uwielbienia – tak można określić XII edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Spośród siedmiu wykonawców, którzy wystąpili na scenie „Dobrego Miejsca”, większość z nich zaprezentowała utwory w stylu uwielbieniowym. – Uwielbienie zawsze było nieodłącznym elementem naszego festiwalu – przyznał Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie. – Taki właśnie jest główny cel naszego koncertu – chwalenie Pana Boga. Jednak w tym roku pieśni i piosenki uwielbieniowe przeważały nad innymi – dodał.

Podczas „Koncertu Debiuty” wystąpiło pięciu wykonawców: uwielbieniowo-popowe zespoły: NSA, Teleo i Sylwia Piotrowska oraz dwie rockowe grupy: Redhead Hero i zwycięski White Deer.

Gwiazdami tegorocznej edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie były zespoły: BeU i Sezon na Czereśnie. Pochodzący z Lubartowa zespół BeU zaprezentował między innymi premierowy utwór: „Królowo Pokoju”, który jest modlitwą o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Sezon na Czereśnie, zwycięzca „Koncertu Debiuty” w 2022 roku, poprowadził – przy wsparciu uczestników tegorocznego festwalowego konkursu – modlitwę uwielbienia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background