Zaśpiewają w Lublinie dla św. Jana Pawła II

Written by on 14 kwietnia 2023

Lublin w artystyczny sposób upamiętni postać Papieża Polaka. W sobotni wieczór 15 kwietnia odbędzie się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur koncert zatytułowany „Słuchając ludzi – św. Jan Paweł II”, z udziałem licznego grona polskich muzyków.

O tym wydarzeniu opowiedział Radiu Nowa Kultura rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego Remigiusz Małecki.

Koncert „Słuchając ludzi – św. Jan Paweł II” to muzyczne wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie Papieża Polaka. Przed laty Lublin odgrywał ważną rolę w życiu Karola Wojtyły, który był wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dziś Lublin jest miastem położonym blisko linii frontu wojny na Ukrainie i właśnie tu przesłanie Papieża Polaka zabrzmi wyjątkowo mocno. Warto przypomnieć, że podczas pontyfikatu Jana Pawła II tysiące ludzi pisało do Ojca Świętego listy poszukując odpowiedzi na ważne dla siebie pytania – o sens życia, wiarę, nadzieję i miłość. Treść wielu z tych listów została opublikowana i to one właśnie stanowią kanwę sobotniego koncertu. Na scenie zobaczymy plejadę artystów: Halinę Mlynkovą, Kamila Bendarka, Adama Kalinowskiego, Anię Rusowicz czy Olgę Szomańską – podkreślił Remigiusz Małecki.

Gdzie i kiedy zaplanowano koncert upamiętniający świętego Jana Pawła II?

Koncert papieski odbędzie się w najbliższą sobotę 15 kwietnia o godzinie 20.00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Patronat nad tym wydarzeniem objął Metropolita Lubelski – arcybiskup Stanisław Budzik. Koncert został przygotowany w ramach programu „Warto być Polakiem”, który organizowany jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego – dodał rzecznik Marszałka Województwa Lubelskiego.

Długoletni kontakt księdza Karola Wojtyły z Lublinem rozpoczął się w październiku 1954 roku, kiedy podjął się on wykładów z etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1956 roku jako ksiądz docent, potem biskup, arcybiskup i kardynał – kierował Katedrą Etyki na Wydziale Filozofii KUL przez prawie ćwierć wieku, aż do października 1978 roku, gdy został wybrany na Stolicę Piotrową i przyjął imię Jana Pawła II.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background