Warszawski „Dzień Dobra” z zespołem Owca

Written by on 22 kwietnia 2023

Uwielbienie Boga i radosne święto pomagania wraz z wolontariuszami oraz pracownikami Caritas. W sobotę 22 kwietnia zespół Owca zagra w Warszawie koncert chwały w ramach „Dnia Dobra”.

O tym, czym jest „Dzień Dobra” opowiedział Radiu Nowa Kultura Maciej Dubicki, rzecznik Caritas Polska.

– „Dzień Dobra” to tak naprawdę radosne świętowanie codziennej pomocy od Caritas. Caritas w Polsce, nie tylko Caritas Polska, ale także Caritas, które są na terenie całej Polski. W tym dniu chcemy szczególnie uhonorować postawy wolontariuszy – wolontariatu, dobroci, ale też wszystkich tych pracowników i osób, które angażują się – w tym również darczyńców naszej organizacji – oraz beneficjentów czyli tych, którzy korzystają z tej codziennej pomocy. I jest taki jeden dzień w roku szczególny – w tym roku to właśnie 22 kwietnia, w którym wszyscy razem świętujemy postawę dobroci pod nazwą „Dnia Dobra” – wyjaśnił Maciej Dubicki.

Sobotni wieczór na święcie Caritas uświetni zespół Owca.

To jest wydarzenie, które jest nie tylko koncertem. Jest też taki specyficzny. Jest to też pewien wymiar modlitwy dziękczynnej i uwielbiającej też Pana Boga za to, że tak wiele w ludzkich sercach zasiewa dobroci, tego, że jest tak wiele osób. które angażują się. W całej strukturze Caritas w Polsce jest kilkadziesiąt, nawet dziewięćdziesiąt tysięcy wolontariuszy, którzy zaangażowani są w różnych formach – czy to parafialne czy szkolne zespoły Caritas. Samych pracowników też jest dużo, którzy się angażują w różnorakie formy działania dobroczynnego. To jest taka forma podziękowania, wzajemnej radości. I to jest nie tylko sama muzyka, ale i w pewien sposób modlitwa. I myślimy, że zespół Owca będzie do tego w sam raz, będzie idealny – przyznał rzecznik Caritas Polska.

Koncert zespołu Owca w ramach „Dnia Dobra” rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 19.00 w warszawskim kościele pw. Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim 3/5. Wstęp wolny.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background