Michał Król poprowadzi wielkanocne uwielbienie w Chełmie

Written by on 14 kwietnia 2023

Oktawa Wielkanocy to doskonały czas na uwielbienie Zmartwychwstałego Jezusa. Okazją do tego będzie wielkanocny koncert Michała Króla w chełmskiej bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który odbędzie się w piątkowy wieczór 14 kwietnia.

Ksiądz Paweł Gołofit wyjaśnił, jak doszło do organizacji tego muzycznego wydarzenia.

Zależy nam na tym, aby jako Chełmskie Centrum Ewangelizacji dawać ludziom jakość w Kościele, dawać ludziom doświadczenie spotkania z Żywym Bogiem, również przez wysoki poziom organizacji rekolekcji i różnych spotkań. Rozpoczął się Okres Wielkanocny, trwamy w jego oktawie. I dlatego zależało nam na tym, aby zorganizować takie uwielbienie, w którym rzeczywiście staniemy przed Zmartwychwstałym Bogiem i będziemy za to mu dziękować i go uwielbiać, ale na wysokim poziomie muzycznym. A Michał Król jest jednym z muzyków, który – jak można zobaczyć choćby w internecie – który potrafi to zrobić na poziomie. Jego zespół naprawdę dobrze gra muzykę uwielbieniową i dlatego chcieliśmy we współpracy z nimi zorganizować takie uwielbienie dla parafii i okolic – powiedział dyrektor i moderator Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

Gdzie i kiedy zaśpiewa Michał Król?

Uwielbienie odbędzie się w Chełmie, w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, w piątek 14 kwietnia o godzinie 19.00 – dodał ks. Paweł Gołofit.

Michał Król jest wokalistą, gitarzystą, producentem muzycznym i autorem piosenek. Należy do Kościoła Zielonoświątkowego w Gdańsku. Od kilkunastu lat jest autorem pieśni uwielbienia, regularnie występuje ze swoją twórczością na konferencjach i spotkaniach wspólnotowych w Polsce, ale i za jej granicami.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background