Festiwal Nowej Kultury rozpoczęty. Koncert, który prawdziwie przemienił czas…

Written by on 7 października 2022

To był niezapomniany wieczór z piosenkami z repertuaru grupy New Life M. W czwartkowy wieczór 6 października 2022 roku Koncertem Galowym pt. „Przemień mój czas” rozpoczął się Festiwal Nowej Kultury. Wydarzenie miało miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Od ponad trzydziestu lat utwory, które stworzyli muzycy zespołu New Life M. towarzyszą wielu wspólnotom Kościoła w modlitwie i uwielbieniu Boga. Tym razem kilkaset osób, które zasiadły na widowni w Dąbrowie Górniczej, mogło wysłuchać doskonale znanych, jak i tych mniej popularnych piosenek „Nju Lajfów”, w wyjątkowych aranżacjach opracowanych przez kierownika artystycznego koncertu czyli Huberta Kowalskiego.

Podczas koncertu wystąpili: Agnieszka Cudzich, Anna Madej, Basia Pospieszalska, Magda Anioł i Adam Szewczyk, zespoły Albo i Nie, Full Power Spirit i Kana Band, Mateusz Pospieszalski, który zagrał też na saksofonie, Leszek Zduń oraz wirtuoz skrzypiec Stanisław Słowiński. Artystom towarzyszyły: orkiestra ICON pod batutą Huberta Kowalskiego oraz chór Jednego Serca, Jednego Ducha.

Wieczór, który uczcił trzydziestolecie New Life M., nie mógł się odbyć bez samych jubilatów czyli: Joachima Mencla, Marcina Pospieszalskiego, Roberta Cudzicha i Piotra Jankowskiego. Czterej muzycy najpierw usiedli na widowni, byt wysłuchać swoich piosenek w rozbudowanych i często zaskakujących aranżacjach. Pod koniec koncertu wyszli na scenę i włączyli się w wykonanie kilku swoich utworów, w tym chyba największego swojego przeboju czyli piosenki „Każdy wschód słońca”.

Koncertu „Przemień mój czas” mogli wysłuchać nie tylko wszyscy obecni na widowni Pałacu Kultury Zagłębia, ale także internauci z nawet najdalszych zakątków świata, bowiem dla nich przygotowane zostały transmisje na antenie naszej stacji oraz w mediach społecznościowych.

Galowy koncert w Dąbrowie Górniczej był pierwszym punktem bogatego programu Festiwalu Nowej Kultury. Kolejnym wydarzeniem w jego ramach będzie – zaplanowany na sobotę 8 października o godzinie 18.30 wieczór uwielbienia, który poprowadzi wraz ze swoim zespołem Agnieszka Cudzich w kościele Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi.

Już wkrótce nie zabraknie w Radiu Nowa Kultura zaproszeń na kolejne odsłony Festiwalu Nowej Kultury.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background