Festiwal Chrześcijańskie Granie znów w „Dobrym Miejscu”. Trwają zgłoszenia do koncertu „Debiuty”

Written by on 2 września 2022

W niedzielę 23 października 2022 roku odbędzie się w stolicy XI Festiwal Chrześcijańskie Granie. Tego dnia na scenie Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach zaprezentują się także młodzi wykonawcy, którzy powalczą w konkursie o tytuł „Debiut Roku 2022”. Do 18 września organizatorzy oczekują na zgłoszenia debiutantów.

O październikowym wydarzeniu w Warszawie opowiedział Radiu Nowa Kultura główny organizator – Michał Guzek:

– Festiwal Chrześcijańskie Granie to najlepsze debiuty. W tym roku w ramach festiwalu, który odbędzie się 23 października, zaprezentujemy zespoły Tylko Ty i Jedno. Tylko Ty to grupa, która wygrała konkurs „Non stop CCM”, a Jedno to jest nasz ubiegłoroczny laureat. I w tym roku oczywiście trzy najlepsze debiuty wybrane przez takie szerokie jury w ramach konkursu zmierzy się o „Debiut Roku 2022”. Ruszamy za chwilę ze sprzedażą biletów, więc warto śledzić nas na stronie chrzescijanskiegranie.pl.

Wśród dotychczasowych laureatów koncertu „Debiuty” znaleźli się między innymi tacy wykonawcy jak: Love Story, Anielsi, StronaB, Kanaan, Let Him Run, Jedno i Soudarion.
Dlaczego warto wziąć udział w rywalizacji o tytuł „Debiutu Roku” na Festiwalu Chrześcijańskie Granie?

– Debiuty od kilkunastu lat śledzi niemal cała Polska – środowisko muzyczne, szefowie muzyczni rozgłośni chrześcijańskich, katolickich, czy też organizatorzy innych festiwali. Celem konkursu jest ewangelizacja poprzez młodą scenę muzyki chrześcijańskiej. Zazwyczaj są to młodzi wykonawcy, młodzi debiutanci, ci którzy wydali płytę lub mają materiał na pierwszy krążek. I te nasze zespoły, które wygrywają lub które wystąpiły w ramach Festiwalu Chrześcijańskie Granie, grają dużo koncertów i często te zaproszenia pojawiają się po naszym festiwalu – przyznał prezes fundacji Chrześcijańskie Granie.

Do 18 września organizatorzy Festiwalu Chrześcijańskie Granie oczekują na zgłoszenia wykonawców, którzy chcą wziąć udział w tegorocznym koncercie „Debiuty”. Jakie muszą wypełnić kryteria?

– Trzeba przede wszystkim wysłać zgłoszenie na adres: chrzescijanskiegranie@gmail.com. Trzeba mieć co najmniej trzy utwory, czyli materiał na taką EP-kę albo już wydaną płytę – jedną płytę, zespół nie może mieć więcej niż jedną płytę w swoim dorobku. Zapraszamy na festiwal wykonawców, którzy dopiero zaczynają. Więcej informacji o takich regułach konkretnych, bo trzeba też dołączyć opis, trzy fotografie, jeszcze kilka innych spełnić kryteriów, odnaleźć można na naszych stronach internetowych – chrzescijanskiegranie.pl i profil Chrześcijańskie Granie w serwisie Patronite – wyjaśnił Michał Guzek.

Podczas XI edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie oprócz uczestników koncertu „Debiuty” na scenie Dobrego Miejsca w Warszawie zagrają także zespoły Jedno oraz Tylko Ty. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 października a wszelkie informacje, także na temat zakupu biletów, można odnaleźć pod adresem: chrzescijanskiegranie.pl.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background