Przełom w śledztwie ws. śmierci księdza Blachnickiego.

Written by on 14 marca 2023

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekazał informacje ze śledztwa dotyczącego śmierci księdza Franciszka Blachnickiego. Z ustaleń prokuratury wynika, że założyciel i duchowy ojciec oazowego Ruchu Światło-Życie w 1987 r. został otruty.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa nie ulega żadnej wątpliwości, że ksiądz Franciszek Blachnicki został zamordowany 27 lutego 1987 r. Śledztwo pozwoliło dzisiaj w sposób kategoryczny dojść do tego punktu, który pozwala na brutalną prawdę, że ksiądz Franciszek Blachnicki był kolejną ofiarą systemu komunistycznego, ofiarą, która padła dlatego, że prowadził piękną działalność duszpasterską.

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro
Fot. Piotr Babisz

Zapraszamy do obejrzenie widowiska „Prawda Krzyż Wyzwolenie – ks. Blachnicki w służbie narodu”, które odbyło się 14 października 2021 roku w Sali Koncertowo-Widowiskowej Muza w Sosnowcu. W czasie koncertu wybrzmiały najważniejsze i najpiękniejsze pieśni korespondujące z życiem ks. Blachnickiego, a przede wszystkim te, które w Ruchu Światło-Życie śpiewał każdy przez wiele lat.

www.tvdei.pl


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background