Ludzie Nowej Kultury

Agata Pniewska

Ludzie Nowej Kultury – to rozmowy z osobami ze świata szeroko rozumianej kultury, a także mediów, sportu i innych profesji, które na co dzień kierują się w życiu wartościami chrześcijańskimi, doceniają wartość jaką jest godność człowieka.

Program prowadzi Agata Pniewska.
—————–
Wydanie 12: Ewa Gnatkowska – założycielka Fundacji Hospicyjnej „Mój Dom”. Ewa opowie o tym, jak spotyka i dotyka Boga w ludziach nieuleczalnie chorych, którymi opiekuje się fundacja. Dowiemy się też, czy obcowanie ze sztuką jest ważne dla cierpiącego człowieka.

—————–
Wydanie 11: Magdalena Wołochowicz – autorka vloga „Żyj Pełnią Życia”. Z tej dewizy czerpie ona także w swojej urzędniczej pracy w administracji państwowej. Magda pisze książki i artykuły, organizuje konferencje oraz wygłasza prelekcje. Jest dowodem na to, że mimo dramatycznych trudności można żyć zwycięsko w Chrystusie – świadomie, wytrwale, z głęboką radością, pasją i w pełni błogosławieństwa. Do tego zachęca innych.

—————–
Wydanie 10: Michał Nikodem – dziennikarz telewizji informacyjnej, który wielką radością czerpaną ze Słowa Bożego i osobistego spotkania z Bogiem dzieli się nie tylko we wspólnocie, ale i ze znajomymi w redakcji.

—————–
Wydanie 9: Patryk Lempke – były pilot rajdowy, dziś warszawski restaurator. Od lat jest rozsmakowany w jednej z form rekolekcji. Której?

—————–
Wydanie 8: Błażej Borkowski – ukończył on studia medyczne i wybrał „leczenie” ludzkich serc nie zdobytą wiedzą, ale Bożą łaską. Błażej zajmuje się montażem wideo i pozostaje otwarty na życiowe nowości od Stwórcy.

—————–
Wydanie 7: Marta Byszewska – pracuje w branży public relations. Uważa, że na postrzeganie wspólnoty Kościoła ma wpływ to, czy każdy wierzący jednostkowo pracuje nad sobą i daje dobry przykład światu. Sama przekonała się, że niosąc Boży pokój innym, można przemieniać ludzkie serca.

—————–
Wydanie 6: Krzysztof Antkowiak – muzyk świadomy tego, że talent otrzymał od Boga i chce dzielić się nim z innymi ludźmi. W rozmowie nie zabraknie tematu jego krótkiej, ale bliskiej przyjaźni ze śp. ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Usłyszymy także, dlaczego warto świadczyć o wierze swoim zachowaniem, a niekoniecznie opowiadać o niej, np. napotykanym za kulisami innym artystom.

—————–
Wydanie 5: Adam Kwiatkowski – inżynier elektryk, który swojej wiary nie zamyka jedynie w kościele, ale dzieli się nią także w miejscu pracy.

 —————–
Wydanie 4: Irmina i Marcin Śliwińscy – związani z branżą filmowo-reklamową. Pracując z ludźmi o różnych światopoglądach, dają na co dzień świadectwo swojej wiary.

 —————–
Wydanie 3: Dominika Sosińska-Sygutowska – psycholog i terapeuta, słuchaczka szkoły psychoterapii oraz studentka dwóch – można by powiedzieć odległych od siebie kierunków – teologii i seksuologii. W rozmowie nie zabrakło trudnego i bardzo aktualnego tematu, czyli problemów młodych ludzi z własną tożsamością seksualną. Dowiemy się także, czy psycholog może rozmawiać ze swoimi pacjentami i klientami o wierze w Boga.

 —————–
Wydanie 2: Marta i Andrzej Witeccy – małżeństwo, które zbudowało wielodzietną rodzinę. Wraz z dziećmi, którymi obdarzył ich Pan Bóg, stworzyli także dom dla Kuby z Zespołem Downa. Ich najmłodsza córka Esterka zmarła po kilku miesiącach życia. Najbliżsi nieustannie towarzyszyli jej i otaczali miłością.

 —————–
Wydanie 1: Maria Górczyńska – autorka fan page’a na Facebooku – Chrześcijanka z sąsiedztwa, coach i kobieta, która sieje dobro każdej napotkanej osobie.Current track

Title

Artist

Background