Saletyńskie Spotkanie Młodych 2023

Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej [Dębowiec]


Event info
Date: 3 lipca 2023
Time: 10:00
Location: Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej
Address: Dębowiec
Website: https://spotkania.saletyni.pl/
Details

Początkiem lipca w Dębowcu koło Jasła na terenie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej odbywa się Saletyńskie Spotkanie Młodych. Tegoroczne – 36 Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wstań i idź” i będzie trwało w dniach 3-6 lipca. Organizatorzy prowadzą zapisy drogą mailową.

Czym są Saletyńskie Spotkania Młodych? To festiwal chrześcijański przeznaczony dla młodzieży od 14-tego roku życia (od 8 klas podstawówki włącznie). Program Spotkania składa się ze wspólnych modlitw, konferencji zaproszonych gości, koncertów znanych chrześcijańskich zespołów oraz dodatkowych aktywności, które mają pomóc młodzieży w poznaniu siebie nawzajem. Głównym celem Spotkań jest ewangelizacja młodych ludzi oraz pokazanie im życia wspólnotowego.

W tym roku na spotkaniu będą gościć i konferencje wygłoszą: dr Roman Solecki, Zuzanna Bukowska, Michał PAX Bukowski, ks. Grzegorz Szczygieł MS, dk. Dominik Dubiel SJ. Natomiast na dębowieckiej scenie podczas pierwszego wieczoru usłyszymy zespół NiemaGotu, a w środę – Muode Koty. Jak co roku, we wtorek odbędzie się koncert uwielbienia poprowadzony przez grupę muzyczną Saletyńskich Spotkań Młodych.

Jak zapisać się na 36 SSM? Jeśli chce się zostać uczestnikiem Spotkania, wystarczy wejść na stronę internetową https://spotkania.saletyni.pl/ i wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Tam też znajduje się dokładna instrukcja dotycząca zapisów i szczegóły spotkania. Organizatorzy prowadzą zapisy grupowe oraz indywidualne do 25 czerwca.

Radio Nowa Kultura jest patronem medialnym Spotkania.

Current track

Title

Artist

Background