Gospel na Skałce

Dziedziniec Klasztoru oo. Paulinów [Kraków]


Event info
Date: 28 maja 2023
Time: 15:00
Location: Dziedziniec Klasztoru oo. Paulinów
Address: Skałeczna 15 Kraków
Website: https://gospelnaskalce.pl/
Details

W niedzielę 28 maja o godzinie 15:00 na Dziedzińcu Klasztoru oo. Paulinów przy ul. Skałecznej 15 w Krakowie odbędzie się Koncert Gospel na Skałce. Jest to koncert muzyki gospel w wykonaniu ponad 100-osobowego chóru pod “batutą” znakomitych dyrygentek i wokalistek: Carla Jane (UK) i Beata „Beti” Stasiak. Wydarzenie jest częścią krakowskiej oferty kulturalnej od 2013 roku. Jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Jego wyjątkowość to wykonawcy, którymi są członkowie małopolskich chórów gospel, którzy na czas wydarzenia łączą głosy w jeden zjednoczony chór. W tym roku będzie można na scenie usłyszeć i zobaczyć reprezentację chórów:

1. Camino
2. Chór Gospel Alwernia
3. Chór Gospel Mszana Dolna
4. Dobra Energia
5. Faceci w Czerni
6. Gospel Ruczaj
7. GospelSenior
8. Gospel Voice
9. Grodzka Gospel
10. Joyful Voice
11. Kraków Gospel Choir
12. Mistral Gospel Choir
13. Raba Gospel Choir
14. Tarnowski Chór Gos.pl

Celem wydarzenia jest optymistyczne i radosne spotkanie – chórów, mieszkańców Krakowa, turystów, i dzielenie się ze słuchaczami tym co jest tak niesoamowite w gospelu: jedność, harmonia, nadzieja.

Wszystkie dodatkowe informacje o koncercie można znaleźć na stronie wydarzenia www.gospelnaskalce.pl lub na Facebooku – facebook.com/gospelnaskalce

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa i objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

 

Current track

Title

Artist

Background