Festiwal Życia 2023

Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA [Lubliniec]


Event info
Date: 3 lipca 2023
Time: 09:00
Location: Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA
Address: ul. Posmyk 5 Lubliniec
Website: https://festiwalzycia.pl/
Event: https://www.facebook.com/festiwalzycia
Details

Festiwal Życia 2023 odbędzie się od 3 do 9 lipca w Kokotku. W tym roku postacią przewodnią będzie św. Jan Chrzciciel. Koncerty zagrają m.in. Tribbs, Daria i 2Tm2,3.

Postacią przewodnią każdego edycji festiwalu jest wybrana postać biblijna. W tym roku będzie to św. Jan Chrzciciel, który swoją postawą wskazuje, że to nie on, lecz Jezus jest Mesjaszem. Dlatego hasło tegorocznego Festiwalu Życia to: „Jestem”. Wobec powszechnego – szczególnie wśród młodych ludzi – kryzysu tożsamości i mierzenia się z nierealnymi oczekiwaniami innych, historia św. Jana Chrzciciela ma pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania: kim jestem, kim nie jestem?

Na scenie wystąpią Tribbs, Daria, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z kompozytorem i dyrygentem Janem Stokłosą, którzy zaprezentują swój autorski repertuar w nowoczesnych aranżacjach, a także 2Tm2,3 – to ich jedyny koncert w tym roku, zespół zbiera skład specjalnie na Festiwal Życia! A na porannych konferencjach uczestnicy posłuchają m.in. Marcina Zielińskiego, Moniki Hoffman-Piszory (@monika_i_dzieciaki_cudaki) czy Świętego Monitora (ks. Wojciech Iwanecki i ks. Piotr Piekło).

Oprócz tego w programie są codzienne Msze Święte, tematyczne nabożeństwa, rozmowy w grupach dzielenia, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a także czas wolny w Strefie Chilloutu i kilkadziesiąt propozycji warsztatów do wyboru (zapisy na warsztaty dla zarejestrowanych uczestników ruszą po Wielkanocy).

Pełny program Festiwalu Życia 2023 znajdziesz TUTAJ.

Radio Nowa Kultura jest patronem medialnym Festiwalu Życia.

Zobacz jak było rok temu:

Current track

Title

Artist

Background