Festiwal Nowej Kultury – Siostry Melosik

Kopalnia Kultury [Czeladź]


Event info
Date: 12 października 2023
Time: 19:00
Location: Kopalnia Kultury
Address: Stanisława Trznadla 1, Czeladź
Details

Ideą festiwalu jest promocja Nowej Kultury, która zgodnie z myślą Ks. Franciszka Blachnickiego polega na uwolnieniu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność, oraz na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia, a także przyczynia się do szerzenia kultury czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby.
Pragniemy promować polską kulturę, a także ponadczasowe wartości, które przyczyniają się do wzmacniania więzi rodzinnych i uczą wzajemnego szacunku do ludzi.

Siostry Melosik – Dagmara i Martyna – Bliźniaczki, których nie da się pomylić. Najzgodniejsze w studiu i na scenie. Ich tworzwo to gitara i szczerość. Choć dwie, jednym głosem śpiewają o tym, co najważniejsze.

Wydany w marcu 2022 roku album „Znam na pamięć dalszy ciąg” to długo wyczekiwany debiut fonograficzny Sióstr Melosik. Po latach tworzenia dla innych artystów (m.in Edyty Górniak, Grzegorza Hyżego, Ani Dąbrowskiej) bliźniaczki prezentują autorski materiał, zapraszając słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country.
Materiał ujmuje dojrzałością i naturalnością. W swoich utworach Siostry odważnie i bez patosu poruszają
najbardziej osobiste tematy, szybko zaskarbiając sobie zaufanie słuchaczy. Ich wrażliwość doceniła m.in. Julia Kamińska, która wystąpiła w teledysku do piosenki „Wszystko jedno”.

Current track

Title

Artist

Background